הומיאופתיה וחדרי מלח

הומיאופתיה בשילוב חדר מלח

באווירת יוניים שלילים הרפואה הסינית הינה תורה עתיקה ורחבת היקף, בת אלפי שנים, בעלת ראייה ייחודית של תהליכי החיים בבריאות ובחולי הנשענים על עקרונות פילוסופיים. על פי תורה זו, אין מחלה שהיא רק פיזית או מחלה שהיא רק נפשית. הקשר וההדהוד בין הגוף והנפש הם כה הדוקים, שלכל מצב של חוסר איזון או מחלה יהיה ביטוי בשני הרבדים. לפיכך חלק חשוב מהטיפול הוא הדרכה והתייחסות לאורח החיים של המטופל: סדר יומו, הרכב התזונה וצורת האכילה, סוג הפעילות הפיזית ועוד.

על פי הרפואה הסינית, מצב של בריאות מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת של האנרגיה בגוף, אם זה דם בכלי הדם, אוכל במערכת העיכול, פסולת החוצה מהגוף, אוויר הנשאף פנימה אל הגוף מסרים עצביים במערכת העצבים וכדומה. פגיעה בזרימה חופשית של האנרגיה תתבטא במיחוש פנימי או מחלה. תהליך הריפוי הינו תהליך של חידוש ושיפור של זרימת האנרגיה בגוף.

נטורופתיה

זוהי גישה טיפולית ייחודית, המתבססת על ניצול יכולות הריפוי הטבעיות של האדם. התייחסות הנטורופתיה למטופל היא אינדיבידואלית הן באבחון והן בטיפול. הריפוי הנטורופתי מתמקד בזיהוי הגורמים העלולים לעכב תהליכי ריפוי עצמי, ופועלת לסילוק גורמים אלו, לחיזוק ולהמרצה של משאבי הריפוי הטבעיים. על פי שיטה זו, מחלה או סימפטום הינם סימן להפרת איזון פנימי או כסימן להליך של ריפוי עצמי של הגוף.
הנטורופתיה משתמשת בחומרים שמקטינים למינימום את הסיכון לתופעות לוואי ונמנעת מדיכוי הסימפטומים עצמם. אורח חיים בריא, תזונה נכונה, פעילות גופנית והרפייה הינם הבסיס לרפואה טבעית. במפגש הטיפולי נעזר המטפל בכל אלה על מנת לסייע למטופליו להכיר את האפשרויות הטיפוליות ואת הבחירות האישיות שיש להן השפעה על מצבי המחלה או ההבראה.
הייעוץ הנטורופתי כולל:
תזונה בסיסית – תזונה המותאמת ומבוססת על העיקרון שהאדם הינו מה שהוא אוכל. הנטורופתיה משתדלת להוציא את כל המרכיבים התזונתיים הפוגעים בגופינו או מנהגי אכילה גרועים ומעודדת תזונה מאוזנת המתאימה לאדם ולצרכיו כדי להשיג מצב בריאותי משופר. הייעוץ התזונתי כולל תוספות מזון מיוחדות, שימוש בויטמינים ומינרלים ומותאם באופן אישי לצרכיו ואופיו של המטופל.
הנחיות לפעילות גופנית, מנוחה ושינה – כחלק מתהליך ההחלמה, והנחיות המתייחסות לשיטת הרפייה – תרגילי נשימה, דמיון מודרך, עיסוי.
צמחי מרפא ותוספי מזון – צמחי מרפא ותוספי מזון מכילים חומרים היכולים לסייע ולעודד תהליכי ריפוי. הם מקלים על מצבים כמו עייפות, בעיות עור, דלקות חוזרות בנרתיק, בעיות במערכת העיכול ועוד.