דיקור סיני

רפואה סינית

באווירת יוניים שלילים הרפואה הסינית הינה תורה עתיקה ורחבת היקף, בת אלפי שנים, בעלת ראייה ייחודית של תהליכי החיים בבריאות ובחולי הנשענים על עקרונות פילוסופיים. על פי תורה זו, אין מחלה שהיא רק פיזית או מחלה שהיא רק נפשית. הקשר וההדהוד בין הגוף והנפש הם כה הדוקים, שלכל מצב של חוסר איזון או מחלה יהיה ביטוי בשני הרבדים. לפיכך חלק חשוב מהטיפול הוא הדרכה והתייחסות לאורח החיים של המטופל: סדר יומו, הרכב התזונה וצורת האכילה, סוג הפעילות הפיזית ועוד.

על פי הרפואה הסינית, מצב של בריאות מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת של האנרגיה בגוף, אם זה דם בכלי הדם, אוכל במערכת העיכול, פסולת החוצה מהגוף, אוויר הנשאף פנימה אל הגוף מסרים עצביים במערכת העצבים וכדומה. פגיעה בזרימה חופשית של האנרגיה תתבטא במיחוש פנימי או מחלה. תהליך הריפוי הינו תהליך של חידוש ושיפור של זרימת האנרגיה בגוף.

דיקור סיני (אקופונקטורה)

שורשיו של הדיקור במחטים נמצא כבר לפני כ-2500 שנה ויש האומרים שאף הרבה לפני כן. ארכיאולוגים שמצאו אבני צור מחודדות באתרים שונים בסין, סבורים שאלה שימשו בתקופות קדומות כאב הטיפוס למחט הדיקור המודרנית. כיום נעשה שימוש במחטים עדינות וסטריליות לדיקור נקודות בהן עוברת האנרגיה על פני מסלולי המרידיאנים. הדיקור מקדם תהליכי ריפוי טבעיים וניתן להעזר בו לריפוי והקלה שלו מגוון בעיות. מחקרים שנערכו בארה”ב הוכיחו כי דיקור ועיסוי הוליסטי בלחיצות משחררים בגוף חומרים כימיים כגון: אנדורפינים ואנקפלינים בעלי תכונות אנטי דלקתיות שבולמים מעבר של כאב ומעוררים תחושת נינוחות. הדיקור הסיני יכול לסייע במגוון בעיות שלד ושרירים כאבי ראש בעיות מחזור גיל המעבר ומגוון מחלות פנימיות.